Nastały czasy, że samochód to nieodłączny partner naszego życia. Pomaga nam dostać się do pracy, na wakacje lub w inne lokalizacje. Możemy bez problemu i ograniczeń pojechać w różne miejsca. Spędzamy w nim dużo czasu, więc wiele osób posiada w aucie różne gadżety. Jedne akcesoria pomagają nam w niektórych kryzysowych sytuacjach, a drugie umilają nam czas spędzany w pojeździe.

Oto kilka z nich, które są najbardziej przydatne i najczęściej wybierane przez podróżujących:

Ładowarka samochodowa

ladowarka-samochodowa-fajne-gadzety-do-auta

Telefon to jedna z rzeczy, bez której ciężko jest nam wyobrazić sobie życie. Podczas podroży kierowcy często korzystają z GPS, a pasażerowie umilają sobie czas lub niekiedy pracują. Dzisiejsze komórki mają bardzo dużo funkcji, przez co baterie zużywają się o wiele szybciej. Ładowarka przyda nam się na dłuższych trasach lub gdy zwyczajnie zapomnimy wcześniej naładować telefon. Kupić ją można na prawie każdej stacji benzynowej.

Uchwyt samochodowy

W czasie prowadzenia kierowca nie może mieć w ręku telefonu komórkowego. Jeśli chcemy podczas podróży korzystać z niego jako z nawigacji lub rozmawiać z użyciem głośnika w urządzeniu to warto zainwestować w taki uchwyt.

fajne-gadzety-do-auta

Zestaw głośnomówiący

Wiemy już, że rozmawiać przez telefon w czasie prowadzenia samochodu można tylko w przypadku korzystania z opcji głośnomówiącej. Niektóre samochody posiadają już wbudowany system, ale jego brak nie jest dla nas żadnym problemem. Możemy taki zestaw kupić i zamontować w pojeździe samodzielnie.

Wyświetlacz Head Up Display (HUD)

Bardzo przydatny gadżet, jeśli nie chcemy odrywać wzroku od drogi. Montowany w okolicach przedniej szyby ma za zadanie wyświetlać nam aktualną prędkość, ostrzeżenia o pojazdach w martwej strefie lub aktualne informacje o pogodzie. Często ma też wbudowaną nawigację, dzięki czemu nie musimy kupować osobnego urządzenia lub montować uchwytu na telefon.

Jonizator powietrza

W samochodach często czuć zapach benzyny, a są osoby, którym ciężkie zapachy odświeżaczy powietrza po prostu przeszkadzają. Warto wtedy zainwestować w jonizator, który możemy montować na zagłówkach i podłokietnikach. Dodatkowo usuwa on pyłki i zanieczyszczenia w samochodzie, przez co powietrze jest dużo przyjaźniejsze dla naszych płuc.

Lokalizator kluczyków

Jedni twierdzą, że problem zagubionych kluczyków najczęściej tyczy się kobiet z racji noszenia toreb, inni zaś, że mężczyzn. Zdarza się też, że dzieci przełożą je w inne miejsce lub po prostu zapominamy, gdzie je położyliśmy. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może nam lokalizator. Dzięki niemu zaoszczędzimy dużo czasu na poszukiwania zaginionego klucza lub karty do samochodu;

Lodówka samochodowa

Bardzo przydatna przy dalszych podróżach. Przechowywanie niektórych produktów wymaga niskiej temperatury, a latem niestety niemożliwe jest utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury w aucie;

Organizer samochodowy

Zabierając ze sobą w podróż dużo drobnych przedmiotów nie może zabraknąć odpowiedniego gadżetu do ich przechowywania. Organizer samochodowy posiadać może wiele kieszeni, dzięki czemu spokojnie możemy posegregować wszystko, co mamy ze sobą. Jest to o tyle przydatne, że nie musimy zabierać dodatkowych toreb do przewożenia, a najpotrzebniejsze rzeczy znajdziemy zawsze pod ręką;

wideorejestrator

Wideorejestrator

Urządzenie rejestrujące zdarzenia na drodze. Jest on bardzo przydatny, m.in. gdy zdarzy nam się stłuczka. Wtedy łatwiej rozstrzygnąć, który kierowca spowodował kolizję.

Oczywiście gadżetów samochodowych znajdziemy na rynku znacznie więcej. Świat technologii codziennie nas zadziwia i dostarcza nowych wynalazków. Przed podjęciem decyzji o kupieniu warto się zastanowić do czego mają nam służyć i czy będziemy z nich na pewno korzystać.
________________
Wybierz Falkooil – Hurtowy zakup paliwa Białystok!